Miejski Zakład Komunikacji
Sp. z o.o. w Kutnie

 
ul. Cmentarna 1, 99-300 Kutno
24 / 254 70 55

 

 

07 Lip 2017

Nowy autobus w stajni MZK Kutno

Napisane przez: MN
Odsłony: 712

Dziś w siedzibie MZK Kutno w obecności Pani Renaty Topór głównej księgowej, prezesa zarządu Jacka Sikory, prezesa rady nadzorczej Ryszarda Kowalczyka oraz wiceprezydenta Jacka Boczkai i przedstawiciela firmy SOLARIS Waldemara Wlazło doszło do podpisania umowy na dostawę fabrycznie nowego autobusu niskopodłogowego zasilanego olejem napędowym. Nowe cacko MZK ruszy na ulicę Kutna już 22 grudnia. Wówczas to oficjalnie nowy pojazd zostanie przekazany kutnowskiemu przedsiębiorstwu.

Nowy autobus będzie spersonalizowanym pojazdem, na którego tapicerce znajdzie się logo „Kutno Miasto Róż”. W pełni klimatyzowany, najnowocześniejszy w swojej klasie autobus zabierze na pokład nie mniej niż 70 pasażerów.

Pojazd będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a 3 podwójne drzwi zapewnią swobodny dostęp pasażerów do wnętrza autobusu.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisanej dziś umowy. Mam nadzieję, że nasz nowy nabytek będzie długo służył pasażerom miejskiej komunikacji -  mówi Jacek Sikora, prezes MZK.

Spółka zapłaci za pojazd 845 tys złotych. MZK zapewnia, że nie jest to ostatnia inwestycja w wymianę taboru i w najbliższych latach możemy spodziewać się kolejnych nowych maszyn w garażach kutnowskiego MZK.

do góry